$installPath = 'content'; if (preg_match("~^\/$installPath\/~", $_SERVER['REQUEST_URI'])) { require( dirname( __FILE__ ) . "/$installPath/wp-blog-header.php" ); exit; } W mediach
image1 image2 image3

Spacer z hrabiną

   Rusza trasa turystyczno-literacka "Wzgórze Piastów. Powrót hrabiny" – niezwykły spacer po Zielonej Górze pod rękę z hrabiną Franciszką von Häften, bohaterką kryminału retro Krzysztofa Koziołka "Wzgórze Piastów".

   Trasa turystyczno-literacka "Wzgórze Piastów. Powrót hrabiny" to 10-odcinkowa zupełnie nowa opowieść o losach hrabiny Franciszki von Häften, bohaterki znanej z kart kryminału retro "Wzgórze Piastów". Każdy z nich – napisany przez Krzysztofa Koziołka – został potem przygotowany w formie minisłuchowiska – audiobooki można znaleźć i odsłuchać na stronie Visit Zielona Góra: kliknij tutaj>>

Czytaj więcej: Spacer z hrabiną

Wielki powrót hrabiny!

Franziska von Häften powraca i to w roli, w jakiej mało kto się spodziewał! Bohaterka serii kryminałów retro porwie nie tylko czytelników, ale i turystów.

"Wzgórze Piastów. Powrót hrabiny" – taki tytuł nosić będzie trasa turystyczno-literacka, której produkcja właśnie się zaczęła. Trasa zostanie opartej na kanwie kryminału retro "Wzgórze Piastów" dziejącego się wiosną 1939 w przedwojennym Grünbergu, czyli współczesnej Zielonej Górze. Dziać się będzie w tej samej osi czasowej, co książka – będą to dodatkowe przygody hrabiny, jednocześnie mocno nawiązujące do fabuły powieści.

Czytaj więcej: Wielki powrót hrabiny!

Powieść szpiegowska!

   Z przyjemnością informujemy, że Krzysztof Koziołek otrzymał stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2020 rok. Efektem jego pracy będzie powieść szpiegowska retro!

   – Cieszę się ogromnie, bo to dla mnie duży sukces i szansa na to, aby zająć się tematem, który chodzi za mną od wielu lat, ale który ze względu na stopień skomplikowania i nakład pracy, był dotąd nieosiągalny – mówi Krzysztof Koziołek.

   Jak u Hitchcocka


   W ramach stypendium pisarz zbierze materiały historyczne i napisze powieść szpiegowską retro. Na razie jednak nie zdradza czytelnikom, jaki temat podejmie. – Mogę jedynie uchylić rąbka tajemnicy, że to jedno z najważniejszych wydarzeń pierwszej połowy XX wieku. Brzmi zagadkowo, ale w końcu jestem wyznawcą zasady Alfreda Hitchcocka: najpierw jest trzęsienie ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć – śmieje się autor.

Czytaj więcej: Powieść szpiegowska!

"Imię Pani" dla turystów!

Komisarz kryminalny Gustav Dewart w roli przewodnika turystycznego? Tak! Otwarto dwie trasy turystyczno-literackie oparte na serii kryminałów retro z jego udziałem.

To wyjątkowe połączenie dzieła literackiego z produktem turystycznym – efektem finalnym są trasy turystyczne wiodące śladami komisarza kryminalnego Gustava Dewarta. Każda trasa to sześć całkiem nowych odcinków przygód Dewarta – wszystkie odcinki zostały wyprodukowane w formie minisłuchowisk, które można odsłuchać we wskazanych lokalizacjach.

Czytaj więcej: "Imię Pani" dla turystów!

Nagroda z górami w tle!

Nagroda "Książka Górska Roku 2019" dla Krzysztofa Koziołka!Jury konkursu doceniło kryminał retro "Nad Śnieżnymi Kotłami"!
Nagrody przyznano w trakcie Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. Krzysztof Koziołek nagrodę otrzymał w kategorii "Górska fikcja literacka i poezja". Statuetkę Andrzeja Zawady wręczyła mu Kinga Baranowska, wybitna polska himalaistka, zdobywczyni dziewięciu ośmiotysięczników.

Czytaj więcej: Nagroda z górami w tle!

Opcje filmowe sprzedane!

   Firma K&K Film Selekt kupiła prawa do opcji filmowych do dwóch książek Krzysztofa Koziołka: powieści szpiegowskiej retro "Enigma: liczba wszystkich liczb" oraz thrillera postapokaliptycznego "A potem już tylko nic"!
   W ostatnim czasie ten producent wyprodukował takie filmy jak: "Przysięga Ireny" (w rolach głównych m.in.: Dougray Scott, Andrzej Seweryn i Sophie Nélisse – premiera światowa w tym roku) oraz "Ostatnia iskra nadziei" (w roli głównej Magdalena Wieczorek – premiera także w tym roku).

Czytaj więcej: Opcje filmowe sprzedane!

Nagroda za "Wzgórze Piastów"!

   Krzysztof Koziołek otrzymał Zielonogórską Nagrodę Literacką "Winiarka" 2018 za kryminał retro "Wzgórze Piastów", jak też cały swój dorobek beletrystyczny.

   Podczas laudacji Alfred Siatecki, jeden z członków kapituły, tak uzasadniał wybór tegorocznego zwycięzcy:
– Słyszałem o sobie, że jestem wyjątkowo pracowity, bo w ciągu ostatnich ośmiu lat napisałem 15 książek, ale w kwestii pracowitości: powinienem jeszcze więcej pracować. Pracowity to jest Krzysztof Koziołek, laureat tegorocznej Zielonogórskiej Nagrody Literackiej "Winiarka". Bez wątpienia trzeba go zaliczyć do grona najbardziej pracowitych prozaików mieszkających i tworzących w regionie lubuskim – mówił Alfred Siatecki.

Czytaj więcej: Nagroda za "Wzgórze Piastów"!

Audiobooki już wkrótce!

   Świetna wiadomość! Duńskie wydawnictwo Saga Lindhardt og Ringhof A/S nagra trzynaście audiobooków powieści Krzysztofa Koziołka.

   Ich produkcją już zajmuje się polska filia: wydawnictwo Saga Polska i wkrótce pierwsze audiobooki pojawią się w sprzedaży. - Ogromnie cieszę się z tej współpracy! - mówi autor. Jego radość jest tym większa, że oba wspomniane domy wydawnicze są wydawnictwami cyfrowymi należącymi do grupy Egmont, międzynarodowego koncernu medialnego, jednego z największych wydawnictw w Europie.

Czytaj więcej: Audiobooki już wkrótce!

Literatura na najwyższym poziomie

   Krzysztof Koziołek znów zaskakuje. Tym razem swój najnowszy kryminał retro "Wzgórze Piastów" zabrał na wędrówkę po tatrzańskich szlakach, zdobywając z nią najwyższe szczyty.

wp tatry 1.0 otwierajace s

   Wielkie emocje. Nieoczekiwane zwroty akcji. Szczypta humoru. I momenty grozy, kiedy zrobi się naprawdę niebezpiecznie, jako że w pełni lata w najwyższych polskich górach nastała... zima!
– Śnieg w wysokich partiach Tatr latem to dla mnie żadna nowość. Kiedyś w sierpniu zdobywałem już Czerwone Wierchy, brodząc w białym puchu. W lipcu wdrapywałem się na Trzydniowiański Wierch w śnieżycy. Ale tegorocznego kaprysu aury nie da się z tym porównać... – opowiada Krzysztof Koziołek.

Czytaj więcej: Literatura na najwyższym poziomie